Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Velikonoce 2014

Nový kříž

Na Bílou sobotu připravil o. Vavřinec pro své farníky překvapení: nechal k oltáři připevnit velký dřevěný kříž, který chtěl na toto místo dát již o. Jeroným krátce před svojí smrtí. Druhým dárkem je nové táhlo ke zvonku při vstupu do sakristie. Děkujeme! :)

V neděli na Slavnost Vzkříšení žehnal o. Vavřinec beránky a další pokrmy.

Celý článek...
 

Pozvánka na film Poslední vrchol

Po domluvě s distributorem a kinem Dukla se podařilo dohodnout termíny promítání španělského filmu „Poslední vrchol“ také v Jihlavě. Srdečně Vás zveme na příběh kněze, který dokázal svojí vírou nadchnout druhé…

posledni-vrchol

Celý článek...
 

Ohlášky k Velikonocím 2014

Bohoslužby Svatého týdne a Velikonoc 2014 najdete ke stažení ZDE.

P. Vavřinec.

 

Oprava a údržba varhan

Koncem února letošního roku došlo k malým opravám na varhanách. Po prohlídce nástroje byly zjištěny závady, které byly následně odstraněny. Došlo k výměně pružin v traktuře pedálu, hrubému vyčištění pedálové klaviatury, promazání nástroje, seřízení pedálu a spojky a naladění nástroje.

 

Pokladničky v postní době

Pokladničky od dětí

Na začátku postní doby rozdal o. Vavřinec dětem papírové misijní pokladničky, které děti vybarvily a složily. Do nich pak ukládaly peníze, které chtěly použít na dobrý úmysl.

Následně děti pokladničky odevzdaly zpět otci Vavřincovi.

Celý článek...
 

Malý průvodce postní dobou

K letošní době postní vydalo Katechetické centrum brněnské diecéze opět brožurku „Malý průvodce postní dobou“. Letos však pouze v elektronické podobě. Zájemci si ji mohou stáhnout zde.

Brožurka má formát A6 a obsahuje pro každý všední den jeden biblický citát odpovídající liturgickým čtením daného dne a jeden impulz k zamyšlení. Tyto impulzy jsou letos inspirovány výroky papeže Františka pronesenými při různých příležitostech.

Texty jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení (zatím) s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do svého smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby „Obchod Play“.

 

Farní dovolená v Sepekově 2013

Kazdovi

Letos jsme vyrazili pouze na prodloužený víkend, protože jiný termín už v námi vyhlídnuté destinaci nebyl možný. Vysvětlujeme si to tím, že o farní dovolené je v Čechách čím dál větší zájem! Anebo se letos nenašel nikdo, kdo by to za nás včas vyřídil?
Na nezájem farníků si nemůžeme stěžovat. V Sepekově se nás sešlo dohromady 24, z toho 11 dětí. Jelikož mají tyto dovolené tradičně vysoké hodnocení a na kulturní zážitky nelze dlouho zapomenout, nikoho neodradí ani zlomená noha a nechodící sádra! To se pak součástí bagáže stala i kolečková židle, která usnadňovala pohyb po kuchyni a dlouhé chodbě na faře v Sepekově, kde jsme byli ubytovaní.

Celý článek...
 


Strana 9 z 19