Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Malý průvodce postní dobou 2015

Pomůcka je určena lidem dnešní doby, v níž se často komunikuje pomocí krátkých textových zpráv. Text nenabízí dlouhá zamyšlení, ale pro každý den je připraven malý duchovní impulz v podobě krátkého biblického citátu a jedné věty k zamyšlení. Tyto krátké impulzy mohou člověka provázet po celý den a přivádět ho k modlitbě. Biblické citace umožňují zájemcům vyhledat si v Písmu svatém biblický úryvek v širší souvislosti. Ti, kdo se účastní mše svaté, uslyší celé úryvky v bohos lužbě slova. Krátké věty pod biblickými citáty u všedních dnů byly inspirovány slovy papeže Františka. Zamyšlení k nedělím připravil biskup naší brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle.

Texty jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby „Obchod Play“.

Zájemci si pomůcku mohou stáhnout ZDE (pdf).