Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Zprávy

Pouť za Sv. Otcem do Brna - 27.9.2009

Pro setkání se Sv. Otcem musíme být ranními ptáky a vyrazit za kuropění, protože již ve 4.30 hod odjíždí z Jihlavy první autobusy směr Brno-Tuřany, abychom se do 6-ti dostali na dálniční parkoviště, pro tuto příležitost speciálně zřízené. Z vyskytenské farnosti nás vyrazilo pět odvážných, kteří se nenechali zastrašit sýčkováním: "co když bude pršet?" nebo "budete stejně vzadu a nic neuvidíte, že nezůstanete doma u televize?!" a podobně "dobře" míněnými radami.

Celý článek...
 

Farní den - srpen 2009

Náš farní kostel je, jak je všeobecně známo, zasvěcen mučedníku z doby římské, jáhnu sv. Vavřinci. Jeho svátek si každoročně připomínáme 10. srpna. Letos připadlo toto datum na pondělí, nejbližší nedělní termín byl tedy 9. srpna. Na tento, pro naši farnost, tak významný den, plánoval otec Jeroným uspořádat farní setkání. Jenže ouha, to je také doba, který mnoho lidí (včetně farníků) využívá pro dovolenou, relaxaci a odpočinek mimo své domovy.

Celý článek...
 

2.cyklistický výlet - září 2009

Třetí slunečnou neděli v září se uskutečnil druhý farní cyklistický výlet. Plánovaným cílem byl Křemešník, respektive pivo a palačinky v tamní restauraci :) Kolem 14.30 jsme vyrazili v počtu 10 dospělých a 6 dětí (malý Ríša se stihnul vybourat těšně před samým výjezdem, takže se nakonec s pláčem vrátil domů) od vyskytenské fary...

Celý článek...
 

1.cyklistický výlet - červenec 2009

Jedno prázdninové pondělí jsme vyrazili na náš 1.farní pohodový cyklistický výlet. Sešlo se 11 dospělých odvážlivců a 3 děti. Vyrazili jsme směrem na Jiřín a záhy sjeli ze silnice na cestu vedoucí do lesa. Někteří profesionální cyklisté byli krapet zaskočeni tím, že tak krátce po výjezdu je první malá přestávka a za další kilometr druhá :)

Celý článek...
 

Návštěva Svatého otce

V souvislosti s blížící se návštěvou Svatého otce v naší zemi nabízíme krátké zamyšlení P. Mariana, OPraem, faráře ve Znojmě-Louce.

Připravujeme se na setkání se Svatým Otcem. Píší o tom všechny noviny, mluví o tom nejrůznější lidé v televizi i obyčejní lidé na ulici, v hospodách či v domácnostech. Bude to významná a důležitá návštěva...

Celý článek...
 


Strana 14 z 15