Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Zprávy

Taizé modlitby 28.11.2014

Taize

V pátek 28. listopadu 2014 bezprostředně po večerní mši svaté ve farním kostele sv. Jakuba. Zveme k modlitbě a zamyšlení…

Celý článek...
 

Putování za sv. Jakubem

Srdečně vás zveme na povídání s promítáním fotografií (pozvánka zde) z letošní pěší poutě do Santiago de Compostela.
Akce se uskuteční v neděli 26. října 2014 v 18 hodin v .

Otec Vavřinec

 

Velikonoce 2014

Nový kříž

Na Bílou sobotu připravil o. Vavřinec pro své farníky překvapení: nechal k oltáři připevnit velký dřevěný kříž, který chtěl na toto místo dát již o. Jeroným krátce před svojí smrtí. Druhým dárkem je nové táhlo ke zvonku při vstupu do sakristie. Děkujeme! :)

V neděli na Slavnost Vzkříšení žehnal o. Vavřinec beránky a další pokrmy.

Celý článek...
 

Pokladničky v postní době

Pokladničky od dětí

Na začátku postní doby rozdal o. Vavřinec dětem papírové misijní pokladničky, které děti vybarvily a složily. Do nich pak ukládaly peníze, které chtěly použít na dobrý úmysl.

Následně děti pokladničky odevzdaly zpět otci Vavřincovi.

Celý článek...
 

Malý průvodce postní dobou

K letošní době postní vydalo Katechetické centrum brněnské diecéze opět brožurku „Malý průvodce postní dobou“. Letos však pouze v elektronické podobě. Zájemci si ji mohou stáhnout zde.

Brožurka má formát A6 a obsahuje pro každý všední den jeden biblický citát odpovídající liturgickým čtením daného dne a jeden impulz k zamyšlení. Tyto impulzy jsou letos inspirovány výroky papeže Františka pronesenými při různých příležitostech.

Texty jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení (zatím) s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do svého smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby „Obchod Play“.

 


Strana 4 z 14