Nabídka kurzu o péči o nemocné

Vážení přátelé,

již druhým rokem připravujeme dvoudenní kurzy pro ty, kteří se rozhodli o své nejbližší pečovat v domácím prostředí (dosud tyto kurzy absolvovalo 74 pečujících). Tyto dvoudenní kurzy jsou obsahově zaměřeny tak, aby byly pomocí a oporou v náročné péči. Náplní kurzu je především: Sociální poradenství, Teoretická výuka a praktický nácvik péče o nemocného, Duchovní potřeby nevyléčitelně nemocného, doprovázení nemocných i jejich rodin, svátostná péče, aj. Přednášejícími jsou: I. Turková, DiS. - sociální pracovnice hospice, M. Lívancová, R.N. - všeobecná sestra v hospici, J. Koubová - ošetřovatelka v hospici a P. Mgr. R. Dvořák - římskokatolický kněz.

Prostřednictvím těchto kurzů bychom chtěli pomoci také samotným nemocným, aby mohli prožívat co nejvíce času mezi svými nejbližšími. Věřím, že i přesto, že je často těžké pečovat o nevyléčitelně nemocné a umírající doma, může být tento čas velkým darem pro všechny zúčastněné.

Nejbližší termíny kurzů, které se uskutečňují v Prachaticích jsou:
19. - 20. října 2010 a 7. - 8. prosince 2010
Cena celého kurzu je díky další pomoci 280,- Kč. Případné ubytování i stravu pro účastníky můžeme také poskytnout.

Bc. Lucie Protivínská
vedoucí Vzdělávacího centra