Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Zpráva od našeho adoptovaného dítěte Jacksona Fernandese

V červnu 2012 nám přišel dopis od Jacksona Fernandese, našeho adoptivního dítěte, který zde spolu s jeho novou fotografií zveřejňujeme. Více informací najdete na nástěnce v kostele.     

 

Moji drazí,

jackson fernandes foto 2012 malpřišel mi od vás milý dopis s malými vánočními dárky (přání, kresby, vystřihovánky a vánoční ozdoby). S potěšením jsem si pročetl váš dopis. Pochopil jsem, že jste v prosinci neměli moc sněhu. Velmi pěkně jste mi vněm objasnili vaše vánoční zvyky. Děkuji. Na Vánoce 24. prosince se u nás vyzdobí dům a potom jdeme v nových šatech na štědrovečerní mši do kostela. Později doma rozkrojíme a jíme vánoční koláč. Následující den nám připraví maminka chutnou večeři. Společně sedíme a pochutnáváme si na jídle. Potom neseme cukroví našim přátelům.

  Nyní jsem v posledním ročníku středoškolského vzdělání. Po té potřebuji vystudovat dva roky tzv. před- univerzitního studia a další tři roky na univerzitě. Pak teprve mohu nastoupit na policejní akademii. Zatím nemám další informace ohledně tohoto studia. Děkuji vám, že na mě v tomto ohledu myslíte.

    Postoupil jsem z devátého do desátého ročníku. Společnost vám poslala moje vysvědčení a novou fotografii. Líbí se vám moje fotka? Myslím však, že vás moje známky mohly zklamat. Přijměte za to moji omluvu. Tento rok musím složit závěrečné zkoušky. Potřebuji hodně vašeho požehnání. Modlete se prosím, aby se mi to podařilo. Z vaší laskavé pomoci jsem obdržel všechny své školní pomůcky. Děkuji vám za ně.

    Společnost mě poslala na čtyřdenní pobytový tábor. Tábora se účastnili studenti i z jiných středisek. Měli jsme úžasné duchovní cvičení. Všechny aktivity, které se zde konaly, mi přinesly hojné požehnání. Náš vedoucí hodně mluvil o duchovních hodnotách. Naučili jsme se o důležitosti těchto hodnot v našem životě. Též jsem se za vás hodně modlil.

   V naší oblasti skončilo léto a začal monzun. Léto bylo přespříliš horké. Mnoho států muselo čelit nedostatku vody. Lidé neměli dostatek pitné vody. Mnoho z nich ztratilo práci, kvůli častým výpadkům energie. Půda naprosto vyschla. Nynější déšť ji ochladí a zvlhčí.

Kam se chystáte v létě? Co dělají teď děti ve vaší zemi? S přáním krásných prázdnin končím svůj dopis.

 Váš syn

Jackson Fernandes