Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Poselství papeže Benedikta XVI. k postní době 2010

 

Drazí bratři a sestry,

církev nás každý rok v postní době vybízí, abychom se podívali na svůj život ve světle evangelního učení. V tomto roce bych vám rád předložil několik úvah, které se týkají závažného tématu spravedlnosti, a za základ si vzal výrok sv. Pavla: Bůh dává spravedlnost na základě víry v Ježíše Krista (Řím 3,21-22).

Celý článek...
 

Pozvánka na pouť do Svaté země - nové informace

Zatím máme dohromady s jihlavskou farností asi padesát zájemců o pouť. Tím je kapacita zájezdu už plná.

Více informací o pouti na nástěnce v kostele, u P. Jeronýma nebo zde.

Tady je možné nahlédnout kousek z toho, co pak uvidíme na vlastní oči.

 

Úklid věže poprvé

Je pondělí 12.10. 17 hod a my se scházíme před kostelem, v ruce lopaty, smetáky a kýble, plni odhodlání, jít na věc. :o)

Celý článek...
 

Pastýřský list otce biskupa Jiřího

Bratři a sestry,

radost a vděčnost, která nás naplňuje po návštěvě Svatého otce Benedikta XVI., žádají, abychom se o prvou rozdělili, druhou vyjádřili.

Celý článek...
 

Vyklízení věže podruhé

V pondělí 26.10.09 se konala druhá etapa vyklízení kostelní věže. Tentokráte se sešla převážně mužská část brigádníků, neboť bylo potřeba vynosit  stavební suť a kameny.

Celý článek...
 

Pouť za Sv. Otcem do Brna - 27.9.2009

Pro setkání se Sv. Otcem musíme být ranními ptáky a vyrazit za kuropění, protože již ve 4.30 hod odjíždí z Jihlavy první autobusy směr Brno-Tuřany, abychom se do 6-ti dostali na dálniční parkoviště, pro tuto příležitost speciálně zřízené. Z vyskytenské farnosti nás vyrazilo pět odvážných, kteří se nenechali zastrašit sýčkováním: "co když bude pršet?" nebo "budete stejně vzadu a nic neuvidíte, že nezůstanete doma u televize?!" a podobně "dobře" míněnými radami.

Celý článek...
 

2.cyklistický výlet - září 2009

Třetí slunečnou neděli v září se uskutečnil druhý farní cyklistický výlet. Plánovaným cílem byl Křemešník, respektive pivo a palačinky v tamní restauraci :) Kolem 14.30 jsme vyrazili v počtu 10 dospělých a 6 dětí (malý Ríša se stihnul vybourat těšně před samým výjezdem, takže se nakonec s pláčem vrátil domů) od vyskytenské fary...

Celý článek...
 


Strana 16 z 17